BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W TORUNIU   
::Dane podstawowe
Informacje o podmiocie
::Władze i struktura organizacyjna
Dyrektor biblioteki
Struktura organizacyjna
Instrukcja załatwiania
spraw
Skargi i wnioski
::Oficjalne dokumenty
Statut biblioteki
Regulaminy
udostępniania zbiorów
Sprawozdania
::Inne informacje i dokumenty
Rejestry i ewidencje
prowadzone w Bibliotece
Mienie Biblioteki
Oświadczenia majątkowe
Informacje
nieudostępnione w BIP
::Ogłoszenia
Przetargi
Nabór pracowników
::Informacje o biuletynie
Statystyki odwiedzin
Redakcja serwisu
Formularz kontaktowy
Dziennik zmian
Instrukcja obsługi BIP
Ochrona danych
osobowych

od: 2004-12-01
suma odsłon: 368493

ostatnia edycja treści:
2020-05-07 10:36:43Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Regulamin korzystania z bezprzewodowego dostępu do sieci Internet w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
Regulamin
korzystania z bezprzewodowego dostępu do sieci Internet
w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu


 1. Punkty dostępowe sieci informatycznej Biblioteki umożliwiają korzystanie z zasobów Biblioteki oraz z sieci Internet przez użytkowników Biblioteki na ich prywatnych urządzeniach (przenośne komputery PC, smartfony, telefony komórkowe, tablety etc.) wyposażonych w interfejs sieci bezprzewodowej Wi-Fi (standard 802.11b/g/n).
 2. Korzystanie z sieci bezprzewodowej możliwe jest w jednym z dwóch trybów:

  • Użytkownicy sieci eduroam mogą dołączyć się do sieci tak jak w każdym innym miejscu udostępniającym sieć eduroam. Nie jest wymagana żadna dodatkowa konfiguracja urządzeń dostępowych. Należy wyszukać sieć bezprzewodową o identyfikatorze (SSID) „eduroam” i podłączyć się do tej sieci przy użyciu swojego identyfikatora i hasła. W szczególności studenci UMK mogą korzystać z sieci eduroam na zasadach określonych na stronie https://eduroam.umk.pl/.

  • Czytelnicy i goście Biblioteki mogą korzystać z sieci bezprzewodowej po uzyskaniu jednorazowego biletu u bibliotekarza w czytelniach lub wypożyczalni. Należy wyszukać sieć bezprzewodową o identyfikatorze (SSID) „biblioteka_czytelnicy” i podłączyć się do tej sieci. Następnie należy uruchomić przeglądarkę internetową (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera itp.); po wybraniu dowolnej strony użytkownik zostanie przeniesiony na stronę logowania. Na stronie logowania należy wprowadzić kod znajdujący się na otrzymanym bilecie.

 3. Użytkownicy sieci w Bibliotece przyjmują do wiadomości, że:

  • Biblioteka nie gwarantuje dostępności wszystkich usług sieciowych.


  • Biblioteka ma prawo zbierać informacje dotyczące adresów stron (serwerów), do których połączenia wykonują użytkownicy. Treść przesyłanych informacji nie jest logowana/zapisywana.

  • Zabronione jest:

   • wykonywanie czynności polegających na próbie uzyskania nieuprawnionego dostępu do jakichkolwiek zasobów teleinformatycznych osób trzecich i/lub Biblioteki,

   • nieświadome lub świadome i nieuzasadnione powodowanie zjawiska przeciążenia sieci i usług (ataki DoS, DDos),

   • transmisja danych zawierających wirusy komputerowe i/lub inne szkodliwe oprogramowanie,

   • transmisja pakietów IP z fałszywym adresem nadawcy,

   • prowadzenie masowej wysyłki wiadomości poprzez pocztę elektroniczną (mass mailing, spam), komunikatory internetowe, portale społecznościowe, fora, itp.,

   • używanie programów typu p2p,

   • dalsze udostępnianie sygnału poprzez stosowanie repeaterów, routerów itp.,

   • uruchamianie serwerów usług na urządzeniach podłączonych do punktu bezprzewodowego sieci Internet,

   • wszelkie inne działanie użytkownika, które może zostać uznane za potencjalnie niebezpieczne dla sieci Biblioteki, sieci Internet i innych użytkowników sieci.


 4. Dostęp do sieci Internet w Bibliotece służy zaspokajaniu potrzeb informacyjnych i naukowych użytkowników. Zabrania się wykorzystywania go do celów komercyjnych, a także sprzecznych z obowiązującym prawem, w tym prawem dotyczącym ochrony dóbr osobistych, prawa autorskiego oraz rozpowszechniania treści nieobyczajnych.

 5. Użytkownik ponosi odpowiedzialność materialną za szkody powstałe z jego winy w trakcie użytkowania zasobów Internetu.

 6. Użytkownicy korzystający w Bibliotece z własnego sprzętu odpowiedzialni są za bezpieczeństwo systemu operacyjnego i aplikacji na swoim sprzęcie.

 7. Pobranie jednorazowego biletu jest równoznaczne z zobowiązaniem się do przestrzegania niniejszego Regulaminu. 8. Toruń, 6 grudnia 2013r.
zamieszczono: 2013-12-09 09:59:21
wprowadził(a): Aldona Zawałkiewicz
informację wytworzył(a): Elżbieta Wykrzykowska
ostatnia modyfikacja: 2017-03-28 10:57:43
ilość odsłon podstrony: 3889
do góry>>

drukuj  zapisz