2012-10-15 10:20:00 Cyfrowa szkoła – czyli jaka? – konferencja

Konferencja podzielona zostanie na trzy bloki tematyczne.

Otworzy ją wykład, w trakcie którego uczestnicy dowiedzą się jak budować Cyfrową Szkołę we własnej placówce, czym się kierować, wybierając sprzęt (tablice multimedialne, projektory lub laptopy), oprogramowanie (edukacyjne i wspomagające pracę placówki) lub usługi (np. rozwiązania działające w chmurze). Wykład ilustrowany będzie licznymi przykładami wykorzystania sprzętu dostarczonego przez sponsorów.

Druga część poświęcona będzie przygotowaniu artykułu lub komunikatu na potrzeby Internetu lub czasopisma. Podczas wykładu przedstawione zostaną  zasady tworzenia ciekawego, treściwego, przykuwającego uwagę internauty artykułu. Uczestnikom zostaną zaprezentowane  różne rodzaje informacji i różnice między nimi. Będzie także okazja poznania  źle zredagowanych  informacji i  sposobu zmiany ich w taki sposób, by stały się ciekawe dla odbiorcy.

Trzecia część konferencji nosić będzie tytuł „Za i przed kamerą – jak filmować, zadawać pytania i występować?”. W  formie wykładu i  prezentacji zostaną omówione aspekty pracy z kamerą (przygotowanie nagrania reportażu lub wywiadu, zasady operowania obrazem, jakość dźwięku).
W imieniu  organizatorów do udziału w konferencjach serdecznie zapraszamy bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych, nauczycieli (w tym informatyków), dyrektorów szkół oraz przedstawicieli organów prowadzących i nadzorujących szkoły i placówki oświatowe.
Konferencja wpisuje się w obchody jubileuszu 90–lecia Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i stanowi  część projektu realizowanego w  listopadzie i grudniu 2012 roku w pięciu bibliotekach pedagogicznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmujemy do 12 listopada 2012 r.

e-mail: serwis@bptorun.edu.pl

Ramowy program konferencji

Formularz zgłoszenia do pobrania

Informacje o prelegentach:

Janusz S. Wierzbicki

Od 1996 roku prowadzi zajęcia dla nauczycieli na kursach doskonalących, warsztatach metodycznych oraz studium podyplomowym informatyki prowadzonym przez Uniwersytet Warszawski oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Uczestniczył w opracowaniu wielu programów nauczania, a także materiałów dydaktycznych i metodycznych. Za działalność na rzecz edukacji informatycznej został wyróżniony Medalem Komisji Edukacji Narodowej w roku 2007 oraz Brązowym Krzyżem Zasługi w roku 2011. Jest zastępcą redaktora naczelnego magazynu „EduFakty - Uczę Nowocześnie”.

Maciej Kułak

Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, dziennikarzem oświatowym. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Głosie Nauczycielskim”. Brał udział w pracach zespołu ekspertów ds. edukacji w Narodowym Programie Rozwoju Foresight Polska 2020 realizowanym przez MNiSW. Obecnie jest dyrektorem wydawnictwa Benild wydającego magazyn „EduFakty - Uczę Nowocześnie”. W 2010 roku został wyróżniony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci odznaką specjalną „Przyjaciel Dziecka”.

Bartosz Krzyżaniak

Zanim został redaktorem naczelnym magazynu „EduFakty - Uczę Nowocześnie” przez kilkanaście lat pracował w mediach, m.in. w „Pulsie Biznesu”, gdzie był dziennikarzem, redaktorem i wydawcą, „Życiu”, „Życiu Warszawy”, „Super Expressie”. Współpracował z radiową Trójką, prasą ekonomiczną, społeczną i motoryzacyjną. Ukończył dziennikarstwo na UW oraz podyplomowe studia ekonomiczne Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz NBP. Jest laureatem Nagrody Ostrego Pióra przyznanej przez Business Centre Club za propagowanie w pracy zawodowej zasad przedsiębiorczości, wspieranie idei wolnego rynku i szerzenie edukacji ekonomicznej.

2019-09-16 12:07:49