2016-03-10 09:23:00 Licencja na czytanie - konferencja

Zapraszamy nauczycieli i bibliotekarzy do wzięcia udziału w konferencji „Licencja na czytanie”, współorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej i Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.

Konferencja odbędzie się 14 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu w godz. 14.30-17.30.

Konferencja jest formą realizacji jednego z kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej ustalonych na rok szkolny 2015/2016, tj. rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Ma również na celu zintegrowanie inicjatyw promujących czytelnictwo tak, aby „Licencja na czytanie” nie była indywidualnym wydarzeniem, ale projektem na stałe wpisanym w kalendarz toruńskich wydarzeń edukacyjnych.

W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane różnorodne metody służące rozbudzaniu i podtrzymywaniu zainteresowania wartościową literaturą. Prelegenci przedstawią sposoby popularyzowania czytania, sięgając do literatury międzywojennej, przywołując popularne wśród młodych odbiorców serie czytelnicze, dzieląc się swoimi pasjami literackimi, a także zwracając uwagę na współczesne formy przekazu informacji o książce.

Uczestnicy spotkania będą mogli poznać wyniki badań stanu czytelnictwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych Torunia oraz zapoznać się z relacją z międzyszkolnego konkursu literackiego „Gwiazdorskie lektury”.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (50 miejsc), decyduje kolejność zgłoszeń.

Powyższa konferencja zamyka realizowany w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu projekt promujący czytelnictwo zatytułowany „Czytaj od A do Zachwytu”.
Serdecznie zapraszamy!

Formularz rejestracyjny