plen
Aktualności
2016-10-27 10:22:00 Sieć "Coaching w edukacji" - sprawozdanie ze spotkania

11 października 2016 roku w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia Coaching w edukacji.
Sieć jest przeznaczona dla wszystkich nauczycieli, którzy pragną wykorzystywać w swojej pracy z uczniami narzędzia coachingowe. Sieć Coaching w edukacji prowadzą: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Koordynatorami pracy sieci są Danuta Potręć, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Zajęcia w ramach sieci poprowadzą Tatiana Mielcarek, Dominika Warska, Małgorzata Kaczmarek oraz zaproszeni eksperci.

Na pierwszym spotkaniu ustalono zasady współpracy uczestników sieci oraz ustalono harmonogram spotkań w roku szkolnym 2016/2017. Nauczyciele współpracujący w ramach sieci będą spotykać się co dwa miesiące w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, zaś pomiędzy spotkaniami będą dzielili się wiedzą i umiejętnościami, korzystając z platformy Moodle Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Wszyscy nauczyciele zostaną przygotowani do pracy na platformie – szkolenie z obsługi platformy Moodle poprowadzą Izabella Milewska-Warta oraz Marzena Jarocka z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Warsztaty z posługiwania się platformą Moodle odbędą się w sobotę 5 listopada oraz w piątek 25 listopada w Sali dydaktycznej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Pierwsze spotkanie sieci poprowadziła Tatiana Mielcarek, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 10 w Toruniu. Zajęcia zostały poświęcone wartościom w życiu człowieka. Tatiana Mielcarek zapoznała uczestników spotkania z metaforyczną bajkę o pękniętym dzbanie, mówiącą o tym, że nikt nie jest doskonały, ale to właśnie dzięki niedoskonałości świat jest piękny i różnorodny. Prowadząca spotkanie zachęciła nauczycieli do rozmowy na temat wartości i poprosiła ich o zastanowienie się, jakie wartości są najważniejsze w ich życiu oraz czy żyją w zgodzie z uznawanymi przez siebie wartościami. W czasie spotkania głos zabrała również Elżbieta Wiśniewska z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Zaprezentowała ona czasopisma pedagogiczne i psychologiczne poświęcone zagadnieniom wychowawczym, dostępne w czytelni Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
Spotkanie zakończyły Tatiana Mielcarek i Elżbieta Wiśniewska, dziękując uczestnikom za przybycie i zapraszając ich na kolejne spotkanie, które zaplanowano na 6 grudnia 2016 roku.

 

 

 

  ilość odsłon: 824
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-02-07 15:04:36

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń