plen
Aktualności
2016-12-12 10:58:00 Coaching w edukacji - trzecie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia

Sieć Coaching w edukacji prowadzą: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Koordynatorami pracy sieci są Danuta Potręć, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Uczestników spotkania powitały koordynatorki sieci – Danuta Potręć i Elżbieta Wiśniewska. Drugie spotkanie sieci poprowadziła Danuta Potręć, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Prelegentka przygotowała warsztaty „Określanie celów i planowanie ich realizacji – wybrane narzędzia coachingowe”. Danuta Potręć omówiła podstawowy model coachingu, na który składają się trzy etapy: właściwe sformułowanie celu, prawidłowe rozpoznanie rzeczywistości i posiadanych zasobów oraz umiejętne połączenie zasobów z celami. Następnie prelegentka omówiła wybrane narzędzia coachingowe: siatkę celów, cele SMART, model GROW, skalowanie oraz magiczne pytania, podpowiadając nauczycielom, jak wykorzystać te narzędzia w swojej pracy.
W czasie spotkania głos zabrała również Elżbieta Wiśniewska z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Zaprezentowała ona czasopisma pedagogiczne i psychologiczne, dostępne w czytelni Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
Spotkanie zakończyły Danuta Potręć i Elżbieta Wiśniewska, dziękując uczestnikom za przybycie i zapraszając ich na kolejne spotkanie, które zaplanowano na 22 lutego 2017 roku. Następne spotkanie poprowadzi dr Małgorzata Kaczmarek, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

 

 


 ilość odsłon: 894
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-03-21 13:09:52

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń