plen
Aktualności
2017-04-26 08:16:00 Coaching w edukacji – piąte spotkanie sieci współpracy i samokształcenia

Jak pracować z pokoleniem Z?

Odpowiedź na postawione wyżej pytanie szukały uczestniczki sieci Coaching w edukacji podczas piątego już spotkania w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, które odbyło się 4 kwietnia 2017 r.
Sieć prowadzą: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Koordynatorkami pracy sieci są Danuta Potręć, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Uczestniczki spotkania powitała Danuta Potręć, koordynatorka sieci, po czym podziękowała nauczycielkom za wykonanie zadania domowego – przygotowanie materiałów przydatnych podczas pracy dydaktycznej, które zostaną zamieszczone na platformie Moodle. Po podsumowaniu zadania oddała głos Dominice Warskiej, która poprowadziła warsztaty Jak pracować z pokoleniem Z? Na początku zajęć Dominika Warska scharakteryzowała pokolenie baby boomers, pokolenie X, Y i Z. Następnie odbyła się dyskusja na temat różnic pokoleniowych – nauczycielki mówiły o swoich spostrzeżeniach na temat poszczególnych generacji. W dalszej części zajęć uczestniczki warsztatów obejrzały film Natalii Hatalskiej, zrealizowany w ramach projektu dotyczącego pokolenia Z. Dominika Warska opowiedziała też o swoich rozmowach z młodzieżą na temat tego, co motywuje pokolenie Z i pokazała plansze przygotowane przez uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, będące odpowiedzią na pytanie „Jak pracować z generacją Z?”. Po przedyskutowaniu przedstawionych prac uczestniczki zajęć przygotowały informację zwrotną dla młodych ludzi, stanowiącą swoiste podziękowanie za zaangażowanie w projekt. W czasie zajęć można było zapoznać się z literaturą związaną z tematem zajęć, którą przygotowała Elżbieta Wiśniewska z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Uczestniczki warsztatów pożegnała Danuta Potręć i zaprosiła je na spotkanie podsumowujące całoroczną pracę w ramach sieci samokształcenia, które odbędzie się w czerwcu 2017 r. 

oprac. Anna Siemińska (Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu) i Danuta Potręć (KPCEN w Toruniu
 


 

 

 

 ilość odsłon: 756
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-03-21 13:09:52

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń