plen
Systemu Informacji Prawnej Legalis

SYSTEM INFORMACJI PRAWNEJ LEGALIS

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu oferuje Państwu darmowy dostęp do Systemu Informacji Prawnej Legalis. Baza to ponad 50 tys. aktów prawnych, które zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim oraz Dziennikach Urzędowych poszczególnych ministerstw.

Baza daje możliwość zapoznania się z wersją pierwotną dokumentu poprzez skan Dziennika Ustaw. W sumie w Systemie Legalis dostępnych jest ponad 100 tys. skanów. System zaopatrzony jest w kalendarium, które pozwala prześledzić akty prawne wskazując konkretny dzień. Zawiera ponad 200 tys. orzeczeń sądowych.

Program udostępnia ponad 12 tys. wzorów pism urzędowych, formularzy, autorskich wzorów pism procesowych oraz wzory umów. W menu głównym Systemu odnajdą Państwo również Informator, który zawiera dane o stawkach odsetek, kosztach i limitach, bazę adresową sądów i prokuratorów, bazę urzędów i izb skarbowych, bazę kancelarii komorniczych oraz bazę adresową instytucji sądowych.

Legalis zaopatrzony jest również w słowniki oraz tłumacza zawierającego m. in. tłumaczenia konkretnych dokumentów oraz wzory pism i umów w języku angielskim i niemieckim.

Polecamy Państwu również moduł Bibliografii. Jest ona oparta na Polskiej Bibliografii Prawniczej opracowywanej przez naukowców z PAN. Obecnie obejmuje pozycje z lat 1978-2008 i jest aktualizowana co kwartał.

Bieżące zmiany w bazie są zawsze dostępne pod zakładką Aktualności.

Z Systemu Informacji Prawnej Legali można korzystać na komputerach w Czytelni Ogólnej i w

Informatorium po zalogowaniu na adres: https://sip.legalis.pl

 

 


 

 

do góry »  

drukuj  zapisz  
katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-11-22 18:30:02

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń