plen
FORUM
[Kategorie][Tematy][Statystyka][Zaloguj się]na dół>> 
Co się zmieniło?
rajca123, 2007-08-21 20:53:49
Biblioteka ma nową siedzibę i dużo sprzętu, ale dalej czeka się na nowości.   )) W programie bibliotecznym (nowym) widać aż....dwie.!!!! Co o tym sądzicie? Powinno byc chyba szybciej a jest???? Pozdrowiena dla miłych pań bibliotekarek.
cuatlotothua, 2008-07-25 11:23:21
Czytelnikiem tej najstarszej w Polsce Bibliotece Pedagogicznej stałem się dopiero po przeprowadzce, dlatego nie mam porównania ze stanem poprzednim. Jednakże będąc czytelnikiem m. in. Książnicy Kopernikańskiej zauważyłem istotne zmiany w organizacji pracy i sposobie obsługi czytelnika, który zaczyna być traktowany jako klient.

Zauważalną zmianą jest czas realizacji zamówień, który uległ znacznemu zmniejszeniu a także możliwość dokonywania zamówień które można dokonywać o każdej porze doby na pozycje w wielkości 150% przysługującego limitu wypożyczeń.

Kwestią związaną z wypożyczeniem książki jest również sprawa obsługi czytelnika już w samej wypożyczalni. Czas jego obsługi został nieznacznie wydłużony z racji bardziej złożonych procedur wymuszanych przez system biblioteczny.

Kwestią nie porozumienia jest również proces zamawiania książki przy pomocy OPAC-u. Wiele etapów dokonywania transakcji stresuje mniej wyrobionego czytelnika który musi wielokrotnie potwierdzać decyzję o zamówieniu danej pozycji. Proponuję zatem podjęcie czynności mających na celu jego ułatwienie i przyspieszenie tego procesu poprzez zlikwidowanie wyświetlania jednego etapu poprzez rezygnację z niego lub połączenie jego z którymś z poprzednich.

Pozdrawiam
[Kategorie][Tematy][Statystyka][Zaloguj się]do góry>> 
Wyszukiwarka:
  fraza:     wśród wpisów:      
 w polu:
   autor   tytuł wpisu   treść  
UWAGA: Redakcja nie odpowiada za treść wygłaszanych opinii.
Zastrzegamy sobie prawo do usuwania wpisów bez podania przyczyny

LEGENDA:
Wpisy mogą robić tylko zalogowani
Dyskusja zakończona
katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-11-14 12:36:27

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń