2019-03-19 10:05:00 Projekt Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego

Liderem projektu jest Gmina Miasta Toruń (Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy). Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich. Obok naszej placówki partnerem w projekcie jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Nauk Pedagogicznych).

Celem projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli oraz wsparcie szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych.

W wyniku realizacji projektu w 4 toruńskich szkołach powstaną wzorcowe pracownie: językowa, przyrodnicza, matematyczna i nowoczesnych technologii, wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Służyć one będą nauczycielom województwa kujawsko-pomorskiego
w doskonaleniu ich umiejętności merytoryczno-metodycznych.

2019-05-02 08:19:54