2019-03-19 11:03:00 Odwiedziny harcerek z Hufca Kielce-Południe

Harcerki ze Szczepu Pikującego Orła 45. Kieleckiej Drużyny Harcerek im. Elżbiety Zawackiej „Zo”, należącej do Hufca Kielce-Południe, przyjechały do Torunia w celu uczczenia 110. rocznicy urodzin swojej Patronki generał Elżbiety Zawackiej. W ramach wizyty w naszym mieście odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną, której również patronuje gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka. Podczas sobotnich odwiedzin harcerki obejrzały wystawę prac laureatów dziesięciu edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” oraz wydawnictw dotyczących życia i działalności generał Elżbiety Zawackiej. Następnie dziewczęta wraz z drużynową zwiedziły Bibliotekę, poznając pracę poszczególnych agend, także tych niedostępnych na co dzień dla czytelników. Spróbowały również swoich sił w interaktywnym quizie historycznym dotyczącym dzieciństwa i młodości Elżbiety Zawackiej, przygotowanym przez Małgorzatę Borcz z Wydziału Udostępniania Zbiorów.

2019-07-08 12:05:15