2019-03-19 12:37:00 Giełda pomysłów terapeutycznych

„Giełda pomysłów terapeutycznych” to spotkanie toruńskich logopedów i terapeutów pedagogicznych, mające na celu prezentację metod i narzędzi pracy wykorzystywanych w codziennej praktyce szkolnej przez nauczycieli specjalistów. Organizatorami giełdy są nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Toruniu p. Julita Peplińska i p. Bogumiła Sarnowska-Milaniuk oraz p. Magdalena Misiąg-Korwiel, doradczyni metodyczna ds. terapii pedagogicznej z Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Patronat nad tegorocznym spotkaniem objął Kujawsko-Pomorski Oddział Polskiego Związku Logopedów. Poprzednie dwie giełdy były spotkaniami nauczycieli logopedów, obecna, trzecia edycja ze względu na ścisłą współpracę w szkole logopedów i terapeutów została poszerzona o przedstawicieli również tej grupy nauczycieli.

Podczas giełdy zostały zaprezentowane wybrane, najbardziej aktualne, pozycje z księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, związane tematycznie z zagadnieniami poruszanymi przez prelegentów. Uczestnicy mogli się również zapoznać z ofertą edukacyjną Biblioteki i portalem Edupolis. Zaprezentowane publikacje wzbudziły bardzo duże zainteresowanie, pojawiły się też sugestie dotyczące poszukiwanych przez logopedów i terapeutów pozycji, które mogłyby znaleźć się w zbiorach bibliotecznych. Nauczycielom dodatkowo została przekazana informacja o zamieszczonym na stronie WWW Biblioteki zestawieniu bibliograficznym dotyczącym logopedii i terapii logopedycznej (Logopedia. Terapia logopedyczna).

Giełdzie towarzyszyła wystawa prac dzieci nagrodzonych i wyróżnionych w wojewódzkim konkursie plastyczno-logopedycznym „Te, co skaczą i fruwają, trudne głoski w sobie mają” na najpiękniejszą kartkę z logopedycznego kalendarza. Wernisaż połączony z rozstrzygnięciem konkursu odbył się 5 marca 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.

2019-05-02 08:19:54