2019-05-28 01:05:00 „Toruń – to moje miasto”

Wystawa prac dzieci z grupy „Mądrali” Przedszkola Miejskiego nr 5 w Toruniu zatytułowana „Toruń – to moje miasto” jest podsumowaniem całorocznej pracy poświęconej obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nauczycielki Karolina Stachowiak i Ilona Stefanowska w roku szkolnym 2018/2019, realizując podstawę programową oraz zadania wynikające z uczestnictwa w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pt. „Piękna nasza Polska cała”,  kształtowały u dzieci poczucie przynależności regionalnej i narodowej. Przybliżyły dzieciom piękno i historię naszego miasta. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały legendy, słuchały wierszy i uczyły się piosenek. Piosenka, która się dzieciom najbardziej spodobała, była głównym natchnieniem do wykonania prac plastycznych. To do fragmentów piosenki pt. „To moje miasto” dzieci wykonały prace plastyczne.
W swoich pracach dzieci swobodnie przedstawiły ciekawe spostrzeżenia dotyczące Torunia, Polski oraz najważniejszej dla wszystkich własnej rodziny.
Podczas pobytu w przedszkolu dzieci poznały wiele ciekawych technik plastycznych, jednak na zakończenie miały prawo wyboru tych, które najbardziej polubiły. Decyzją dzieci prace zostały namalowane farbami plakatowymi oraz narysowane kredkami pastelowymi: suchymi i mokrymi.
Przygotowanie prac na wystawę sprawiło dzieciom wiele prawdziwej radości i satysfakcji.

2019-06-17 13:34:00