plen
Aktualności
2019-09-05 08:55:00 „Odbicia” – wernisaż

W dniu 4 września 2019 r. w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej uczestników Stowarzyszenia „Jestem”. Zaprezentowane zostały zdjęcia w technice fotogramu, fotografii cyfrowej, fotografii analogowej oraz manualnego połączenia dziedzin plastyki z fotografią. Wystawę otworzyły wspaniałe wystąpienia Pani Wiesławy Budrowskiej reprezentującej Bibliotekę Pedagogiczną, Prezesa Stowarzyszenia Pana Andrzeja Maczasska oraz prowadzącej warsztaty fotograficzne Pani Patrycji Sulowskiej.
 
Uczestnicy zaprezentowali „odbicia” ponad 70 najlepszych prac powstałych podczas warsztatów fotograficznych w okresie od czerwca 2018 r. do września 2019 r. o różnej tematyce, m.in. obserwacja światłocienia w studio, papieroplastyka, fotogram, luksografika, portret, reportaż, faktura. Ci, którzy zdecydowali się uczestniczyć w wernisażu mogli czuć się nasyceni. Ekspozycja była prawdziwą ucztą dla oka. Zaprezentowane prace wyróżniały się różnorodnością kompozycji, oryginalnością oraz kolorem. Największe  emocje wywarły na uczestnikach wernisażu fotografie wykonane w technice fotogramu oraz luksografiki, gdzie żywa kolorystyka oraz abstrakcyjne kompozycje pobudzały wyobraźnię odbiorców. Galeria prac zachwyciła swoim pięknem i nie sposób nie wspomnieć o etapach powstawania dzieł.
Ten, kto jeszcze nie obejrzał tegorocznej wystawy, powinien nadrobić tę zaległość i jest to możliwe od 4 września do 28 września br. Jest coś porywającego w zdjęciach, których autorzy w tak nietuzinkowy przedstawili „odbicia”.
 
Autorzy zdjęć:
Maria Milarska, Katarzyna Wiszniewska, Malina Terek, Malwina Bartkiewicz, Anna Kryczna, Stanisław Byrski, Janusz Danielewicz, Zbigniew Tabaka, Paweł Jachimowicz, Jacek Markowicz, Jakub Gregrowicz, Marek Konopka.
Relacja z wernisażu:

Patrycja Sulowska

Galeria zdjęć

 

 ilość odsłon: 83
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-09-16 12:07:49

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń