plen
Aktualności
2019-09-20 12:14:00 Konferencja w ramach projektu „Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego”

 

 

16 września 2019 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu odbyła się konferencja dla nauczycieli w ramach projektu „Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego”, poświęcona modelom kształcenia nauczycieli.
Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu, partner w projekcie, zaprezentowała na swoim stoisku zbiory związane z tematyką konferencji: modelami kształcenia na świecie (z dużym naciskiem na fiński system edukacji), rolą nauczyciela jako mentora i lidera edukacji, ścieżkami edukacyjnymi, kreatywnym nauczaniem. Zestawienia bibliograficzne związane z tematyką konferencji, dostępne są na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu w zakładce: Serwis informacyjny / Bibliografie tematyczne.

Biorący udział w projekcie nauczyciele wysłuchali bardzo ciekawego wykładu dr Jarkko Lampiselka z Uniwersytetu w Helsinkach, który mówił o fundamentach sukcesu fińskiej edukacji oraz roli nauczyciela. Po wykładzie, który sprowokował porównania systemów edukacji fińskiego i polskiego, nauczyciele kierowali do prowadzącego wiele pytań.

Zebrani wysłuchali następnie wykładu „Między modalnościami, czyli sposób myślenia nauczycieli o edukacji”, wygłoszonego przez dr Jolantę Nowak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Po nim miał miejsce panel dyskusyjny z udziałem dr Jarkko Lampiselka, dr Jolanty Nowak, dr Łukasza Kosińskiego (MOEN) oraz dr Aleksandry Pietkiewicz-Graczyk (TODMiDN). Goście zastanawiali się nad cechami, jakie powinien posiadać nauczyciel, by być mentorem i liderem rozwoju szkoły.
Następnie nauczyciele wzięli udział w warsztatach tworzenia ścieżek tematycznych w centrum nauki (przyrodniczych, językowych oraz dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych).

Projekt realizowany jest przez Gminę Miasta Toruń (Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy). Partnerami w projekcie są Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Wydział Nauk Pedagogicznych) oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie/Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.


 

 

 ilość odsłon: 100
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-10-18 13:00:46

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń