2019-09-20 12:19:00 Konsultacje przedmiotowo-metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy - 18 września 2019 r.

18 września 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu odbyły się konsultacje przedmiotowo-metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy, współorganizowane przez Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Konsultacje dotyczyły realizacji przez biblioteki szkolne Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ten uchwalony przez Radę Ministrów program wieloletni na lata 2016-2020, ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych.

Licznie przybyli nauczyciele bibliotekarze wysłuchali wystąpienia Marii Klaban- doradczyni metodycznej ds. bibliotek z TODMiDN. Omówiła ona zasady realizacji priorytetu 3 NPRCz, dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Odpowiadała ona na liczne pytania związane z realizacją programu.

Następnym punktem konsultacji było wystąpienie Agnieszki Miranowskiej, pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, która omówiła realizację NPRCz w tej placówce. Zaprezentowała wybór zakupionych w programie książek, w tym pozycje cieszące się największą popularnością oraz wybór najnowszych książek i poradników dla dzieci i młodzieży.

Następnie odbyła się dyskusja, wymiana dobrych praktyk oraz konsultacje indywidualne.

2019-10-18 13:00:46