plen
Aktualności
2019-09-27 12:46:00 Pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2019/2020 Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PZL

Głównym punktem spotkania był wykład Julity Peplińskiej zatytułowany Uważność w pracy terapeuty. Prelegentka mówiła m.in. o tym, że „w obecnych czasach wszyscy żyjemy szybko, robimy kilka rzeczy naraz, ponieważ uważamy, że tak musi być, że inaczej się nie da. Wmówiliśmy sobie, że multitasking jest super. A przecież najnowsze badania mówią, że nasz mózg wcale nie jest wielozadaniowy. Ponieważ robimy kilka rzeczy w tym samym momencie, często dochodzi do pomyłek lub nic nie jest porządnie zrobione. Nie czujemy, co jemy, nie słyszymy, co się wokół dzieje, nie zauważamy ważnych rzeczy. Nie żyjemy tu i teraz, bo jesteśmy głową w przeszłości albo zamartwiamy się o przyszłość. Ciągle się śpieszymy, gonimy, żyjemy pod presją czasu i w ciągłym stresie. Pracując w ten sposób możemy się szybko wypalić zawodowo. Nie możemy tylko żyć od wakacji do wakacji, musimy nauczyć się odpoczywać w trakcie roku szkolnego. Co zrobić, żeby poprawić jakość naszego życia i naszej pracy? Mindfulness, czyli uważność okazuje się być dla nas ratunkiem. To jednak długotrwały proces, to powolne wprowadzanie w życie zmian, które wpływają na nas pozytywnie. Ale warto rozpocząć ten proces, ponieważ wystarczy żyć uważniej, a uważniej znaczy lepiej. Dzięki temu mamy możliwość zauważyć coś, czego w pędzie nie dostrzeglibyśmy, nabieramy też dystansu do wielu spraw. Nasza praca znowu ma szansę stać się dla nas źródłem satysfakcji, czego wszystkich terapeutom i nauczycielom życzymy w nowym roku szkolnym”.

Ponadto uczestnicy spotkania otrzymali kalendarze logopedyczne na rok 2020, pokłosie siódmej edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno-logopedycznego, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Te, co skaczą i fruwają, trudne głoski w sobie mają”. Omówiono również sprawy bieżące, dotyczące prawa oświatowego, planowanych szkoleń i terminów kolejnych spotkań.

Obecni na spotkaniu nauczyciele zapoznali się także z przygotowanym na spotkanie najnowszym, atrakcyjnym księgozbiorem z zakresu logopedii i terapii logopedycznej oraz ofertą edukacyjną biblioteki na rok szkolny 2019/2020.


 ilość odsłon: 63
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-10-18 13:00:46

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń