2019-10-01 11:19:00 „Zrozumieć FAS – o Płodowym Zespole Alkoholowym” - wystawa

Kierownik Katedry Rewalidacji, Resocjalizacji i Opieki Długoterminowej (Instytut Nauk Pedagogicznych, Wydział Filozofii i Nauk Społecznych UMK w Toruniu) dr hab. Ditta Baczała, prof. UMK oraz członkowie Koła Naukowego Młodych Pedagogów Specjalnych UMK w Toruniu zapraszają do odwiedzenia Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i zapoznania się z wystawą pt. „Zrozumieć FAS – o Płodowym Zespole Alkoholowym”.

Celem wystawy jest prezentacja funkcjonowania osób z FAS w ujęciu interdyscyplinarnym. Problematyka ta została przedstawiona w kilku aspektach m.in. psychiatrycznym, psychologicznym, pedagogicznym, instytucjonalnym.
Wystawę tworzą postery naukowe przygotowane przez studentki i studentów w ramach Konferencji Naukowej “Niepełnosprawność na styku nauk – złożoność problemu. Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS)”, która odbyła się w 2018 roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ekspozycja będzie dostępna do końca października 2019 roku.

2019-10-18 13:00:46