2018-01-05 08:19:00 Grafika i rysunek – wystawa prac Kamila Urbana i Radosława Blumkowskiego

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
Na wystawie prezentowana jest twórczość uzdolnionych artystycznie uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu. Tematem grafik Kamila Urbana, od wielu lat są niezmiennie: martwe natury, postać człowieka oraz zwierzęta i rośliny. Wśród wystawianych prac znalazły się również rysunki Radka Blumkowskiego - portrety najpopularniejszych polskich raperów. Obaj młodzi artyści w swojej twórczości przywiązują niezwykłą wagę do szczegółów, detali oraz poprawności warsztatowej. Kamil i Radek są uczniami klasy trzeciej IX LO o profilu ogólnym. Wykorzystują wolny czas na realizację swoich pasji i rozwój artystyczny. Radek jest samoukiem. Kamil Urban swój artystyczny talent rozwija na zajęciach w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka. Ze sztuką wiąże swoją przyszłość, chce studiować na kierunku artystycznym. Wystawa jest okazją do podzielenia się z odbiorcą tym co dla nich ważne, interesujące i godne utrwalenia w dziele sztuki.
Wystawę będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 24 stycznia od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.
Inicjatorką wystawy jest pani Gabriela Gustowska, nauczyciel bibliotekarz z IX LO.

2018-07-09 08:50:46