2018-01-16 09:02:00 „Grafika i rysunek” – relacja z wernisażu

11 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 odbył się wernisaż wystawy prac Kamila Urbana i Radosława Blumkowskiego, uczniów IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
Wystawę zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

Gości przybyłych na wernisaż serdecznie powitała – w imieniu pani dyrektor Komendzińskiej – pani Wiesława Budrowska z Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego, po czym oddała głos pani wicekurator Marii Mazurkiewicz. Pani wicekurator pogratulowała autorom prac i życzyła im dalszych sukcesów w pracy artystycznej. Podziękowała też rodzicom i nauczycielom za wsparcie udzielane młodym artystom oraz Bibliotece Pedagogicznej za udostępnienie sali wystawowej i pomoc w zorganizowaniu wystawy. Następnie zabrał głos dyrektor IX LO – pan Piotr Drążkowski, który z uznaniem wypowiedział się na temat twórczości Kamila Urbana i Radosława Blumkowskiego, powinszował ich rodzicom i nauczycielom, a także wyraził wdzięczność Bibliotece za to, że po raz trzeci umożliwiła zaprezentowanie swoich prac utalentowanym uczniom z IX LO. Pan dyrektor Piotr Drążkowski oddał głos inicjatorce wystawy – pani Gabrieli Gustowskiej, nauczycielce bibliotekarce z IX LO, która życzyła swoim uczniom kolejnych sukcesów artystycznych. Jako ostatni zabrali głos Kamil Urban i Radosław Blumkowski, którzy krótko opowiedzieli o swoich pracach plastycznych, podziękowali rodzicom i nauczycielom za to, że służyli im pomocą i zachęcali do rozwijania zdolności artystycznych. Zaprosili też zebranych do oglądania swoich prac.

Wystawę można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 24 stycznia od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.

2018-11-21 12:30:42