2018-05-28 10:44:00 Dzień nauczyciela języka niemieckiego „W drodze”

19 maja 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się Dzień nauczyciela języka niemieckiego „W drodze”, wydarzenie skierowane do nauczycieli języka niemieckiego, zorganizowane było przez Goethe Institut w Warszawie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Licznie przybyli nauczyciele z całej Polski wzięli udział w warsztatach, podczas których zapoznali się z najnowszą ofertą metodyczno-dydaktyczną Goethe Institut oraz w grze miejskiej, przygotowanej przez PSNJN oddział w Toruniu oraz studentów filologii germańskiej UMK.

Dzięki uprzejmości organizatorów Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu  mogła zaprezentować uczestnikom spotkania swoje liczne zbiory z zakresu metodyki nauczania języka niemieckiego. Eksponowane na stoisku książki oraz czasopisma cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród oglądających.

Zestawienie bibliograficzne „Nauczanie języka niemieckiego”,  przygotowane na konferencję, dostępne jest na naszej stronie internetowej w zakładce: Serwis informacyjny / Bibliografie tematyczne.

2018-06-15 10:57:12