2018-06-07 08:32:00 Biblioteka Pedagogiczna na konferencji „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”

23 maja 2018 r. w Auli UMK w Toruniu odbyła się konferencja współorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu: „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, której adresatami byli dyrektorzy szkół podstawowych z naszego regionu. Konferencja poświęcona była wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w edukacji najmłodszych uczniów.

Na konferencji omówiono funkcjonowanie i zalety Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej Edupolis.pl., internetowego portalu do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli z regionu, kompleksowo wspierającego proces edukacyjny. Nauczyciele praktycy dzielili się swoimi doświadczeniami z wykorzystania zasobów EDUPOLIS w nauczaniu. W trakcie spotkania wręczone zostały listy gratulacyjne 10 najaktywniejszym na platformie Edupolis szkołom z regionu.

Zebrani wysłuchali wystąpienia Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika: „Cyfryzacja szkół w działaniach i zamierzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej”.

Była to doskonała okazja, by przybliżyć zebranym Kujawsko-Pomorski portal informacyjny EDUPOLIS, będący integralną częścią Platformy Edukacyjnej. Jego redaktor naczelna Anna Siemińska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, w której mieści się siedziba redakcji, przedstawiła zebranym cały zespół redakcyjny tworzący ten cieszący się dużą popularnością portal. W jego skład wchodzą przedstawiciele bibliotek pedagogicznych i KPCEN-ów z Torunia, Bydgoszczy i Włocławka oraz redakcji „UczMy”. Zaprezentowała również osiągnięcia portalu oraz zachęcała obecnych do jego współtworzenia poprzez nadsyłanie materiałów o ciekawych przedsięwzięciach.

Dzięki uprzejmości organizatorów Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu  mogła zaprezentować uczestnikom spotkania swoją ofertę edukacyjną i zbiory związane z tematyką konferencji: cyfrową edukacją, cyberzagrożeniami oraz RODO. Eksponowane na naszym stoisku książki oraz czasopisma cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród oglądających.
Zestawienie bibliograficzne „Cyfrowa edukacja”, „Internet - zagrożenia (cyberprzemoc…)”, „Uzależnienie od komputera i internetu”, „Innowacyjna edukacja”, dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce:

Serwis informacyjny/Bibliografie tematyczne.

2018-06-15 10:57:12