2018-09-24 09:18:00 Bezpieczeństwo: enter. Seminarium dla nauczycieli

Problemy dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz pomocy ofiarom cyberprzestępców będą prezentowane przez doświadczonych fachowców.

Pani Angelika Tracz, prezes  Stowarzyszenia Demagog, w wystąpieniu Krytyczny umysł w walce o prawdę – jak radzić sobie z nieprawdziwymi informacjami w internecie? zwróci uwagę na nadmiar informacji w internecie i trudności związane z ich weryfikacją.  Dezinformacja, celowa manipulacja faktami oraz selektywny dobór faktów mogą przyczynić się do manipulowania całymi grupami społecznymi.

Pan Robert Preus, dyrektor Kujawsko Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli
w Bydgoszczy, w referacie W (nie)bezpiecznej sieci… będzie mówił o poziomach bezpieczeństwa
w internecie.

Aspirant sztabowy Marcin Matysek z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w wystąpieniu Zagrożenia w sieci zajmie się problemem pedofilii, omówi metody działania sprawców oraz sposoby zapobiegania przestępstwu. Zwróci uwagę na zagrożenia wynikające z korzystania z mediów społecznościowych. Poruszy temat bezpieczeństwa przeglądarek i podpowie jak skutecznie zapewnić sobie anonimowość oraz dbać o prywatność w internecie. Zajmie się problemem cyberbullyingu, opowie na co zwrócić uwagę
i jak zapobiegać cyberprzemocy.

Panie Agnieszka Fajfer i Milena Burdach-Szydłowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Toruniu w wystąpieniu Kim jest sprawca, a kim ofiara cyberprzemocy? Charakterystyka psychologiczna sprawcy i ofiary zaprezentują portret psychologiczny sprawcy i ofiary przemocy w internecie oraz przedstawią działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży - sprawców i ofiar cyberprzemocy.

Na zakończenie seminarium pani Ewa Stanek-Zaremba z Księgarni Kafka i spółka
w wystąpieniu Złapani w SIEĆ - zagrożenia wirtualnego świata na wybranych przykładach literatury młodzieżowej zaprezentuje wybór książek dla dzieci i młodzieży, w których poruszone zostały problemy cyberprzemocy.

Tematyka seminarium wpisuje się w kierunki polityki oświatowej państwa określane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Program seminarium

Formularz rejestracyjny

Seminarium jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona do 60. Decyduje kolejność zgłoszeń.

2018-10-10 14:47:13