2018-09-27 10:51:00 Symbole Wielkiej Brytanii – wystawa prac plastycznych

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu oraz Wydawnictwo Oxford University Press prezentują pokonkursową wystawę I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Symbole Wielkiej Brytanii, zorganizowanego dla uczniów szkół specjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.
Jednym z głównych zamierzeń konkursu jest zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych, które w dzisiejszym świecie są „oknem na świat”. Wszystkie planowane działania mają na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest znajomość języków obcych oraz rozwijanie ekspresji twórczej i twórczego myślenia uczniów i promowanie ich osiągnięć.
Wielka Brytania to kraj rozlicznych tradycji, z którymi nauczyciele zapoznają uczniów  Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu, uwrażliwiając ich na różnorodność językową i kulturową tego kraju. To także miejsce, w którym mieszka i pracuje ponad milion naszych rodaków.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace plastyczne w formacie A3, A4, A5 wykonane dowolną techniką. Inspiracją prac były różne skojarzenia dotyczące Wielkiej Brytanii, m.in. królowa Elżbieta i popołudniowa herbatka, czerwony autobus czy policjant w oryginalnej czapce.

Koordynator wystawy: Joanna Krasoń-Nojak
Współpracownik: Daria Hus, Monika Biczyk

Ekspozycję można oglądać do 30 października 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

2018-12-13 12:27:42