2024-03-04

Giganci Medycyny Kujaw i Pomorza – zapraszamy do udziału w konkursie

Informacje na temat konkursu

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w Wojewódzkim konkursie na plakat biograficzny w ramach cyklu edukacyjnego „Giganci Medycyny Kujaw i Pomorza”.

Na zgłoszenia konkursowe oczekujemy do 7 maja 2024 r.

Popiersia ośmiu starszych osób - trzech kobiet i pięciu mężczyzn, elegancko ubranych.

Wśród wielu postaci zasłużonych dla województwa kujawsko-pomorskiego znalazły się osoby związane ze służbą zdrowia. Ich postawa, zaangażowanie, wiedza wspierały mieszkańców regionu, częstokroć w trudnych i wymagających poświęcenia okolicznościach. Aby przypomnieć ich niewątpliwe zasługi oraz oddanie sprawom i zdrowiu mieszkańców regionu, a także rozbudzić wśród młodzieży zainteresowanie historią małej ojczyzny oraz wzmacniać lokalną i regionalną tożsamość został przygotowany cykl edukacyjny „Giganci Medycyny Kujaw i Pomorza”.

W ramach cyklu zostały przybliżone sylwetki zasłużonych pracowników służby zdrowia: Józefa Bednarza, Stanisława Sterkowicza, Leona Szumana, Jana Biziela, Wandy Błeńskiej, Ludwika Rydygiera, Elżbiety Weymanowej, Salomei Sujkowskiej.

Ogłaszany konkurs jest podsumowaniem wspomnianego cyklu edukacyjnego. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów województwa kujawsko-pomorskiego:

• z klas VI-VIII szkół podstawowych,
  • ze szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestnika powyższego konkursu jest przygotowanie plakatu biograficznego zawierającego informacje dotyczące wybranego bohatera cyklu edukacyjnego „Giganci Medycyny Kujaw i Pomorza”. Źródłem do jego przygotowania muszą być pakiety edukacyjne znajdujące się na kujawsko-pomorskiej platformie edukacyjnej EDUPOLIS. Prace konkursowe zgłasza nauczyciel – opiekun uczestnika konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej z uwzględnieniem następującego podziału administracyjnego:

• giganci@cen.info.pl (powiaty: m. Bydgoszcz, bydgoski, lipnowski, inowrocławski, radziejowski, m. Włocławek, włocławski, aleksandrowski, sępoleński, rypiński, mogileński);
  • sekretariat@bptorun.edu.pl (powiaty: m. Toruń, toruński, świecki, golubsko-dobrzyński, brodnicki, grudziądzki, m. Grudziądz, tucholski, nakielski, żniński, chełmiński, wąbrzeski).

Jury powołane przez organizatorów nagrodzi sześć najlepszych prac (po trzy w każdej z kategorii).

Fundatorem nagród dla laureatów konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekty dotyczące Gigantów Kujaw i Pomorza

Projekt „Giganci Medycyny Kujaw i Pomorza” jest współtworzony przez: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy, Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Wszystkie powstające w jego ramach materiały dostępne są na Kujawsko-Pomorskiej Platformie Edukacyjnej Edupolis.

"Giganci Medycyny Kujaw i Pomorza" to drugi, po „Gigantach Nauki Kujaw i Pomorza” projekt, przypominający znaczące dla rozwoju i historii województwa kujawsko-pomorskiego postaci.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Ikona pliku PDF Regulamin konkursu (PDF 361 KB)

Ikona pliku PDF Karta zgłoszeniowa (PDF 203 KB)

Informacja na temat kolejnego projektu edukacyjnego

Kolejny cykl spotkań z serii "Giganci Kujaw i Pomorza" rusza już wkrótce! W trzeciej edycji przybliżymy sylwetki wyjątkowych kobiet związanych z naszym regionem, nawiązując do ustanowienia przez Sejmik roku 2024 Rokiem Kobiet Odważnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej: www.kujawsko-pomorskie.pl oraz platformy edukacyjnej Edupolis, na których już wkrótce zaprezentujemy pierwszą "Gigantkę Kujaw i Pomorza" z nowego cyklu.