2023-04-11

Spotkanie autorskie online z poetką - Izabelą Zubko

Informacje organizacyjne

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu autorskim online z poetką – Izabelą Zubko, które odbędzie się 26 kwietnia 2023 r. o godzinie 17:00. Podczas spotkania Pani Izabela zapozna nas ze swoją twórczością, a także odpowie na pytania dotyczące poezji.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kowalska – nauczyciel bibliotekarz, pracownik Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Formularz rejestracyjny

Zaproszenie na spotkanie autorskie online z poetkąIzabelą Zubko, które odbędzie się 26 kwietnia 2023 r. o godzinie 17:00.

Izabela Zubko

Autorka 15 zbiorów poetyckich, książki biograficznej opartej na wywiadzie ze Stanisławem Stanikiem oraz zbioru recenzji i wstępów „Dotykam słów”. Zadebiutowała w 1993 roku. Jej wiersze zostały przetłumaczone na 9 języków obcych. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Członek jury konkursów poetyckich. Należy do WSTK, Tarnowskiej Grupy Autorów, SAP-u oraz ZLP.

Jej recenzje ukazują się w ogólnopolskich pismach literackich m.in. takich, jak: „Własnym Głosem”, miesięcznikach „Radostowa” i „Bezkres” oraz periodyku „Metafora Współczesności”. Przez 10 lat należała do zespołu dodatku literackiego „Myśl Literacka”, który ukazywał się w „Myśli Polskiej”. Obecnie jest członkiem redakcji pisma „Własnym Głosem” oraz „Metafory Współczesności”.

Laureatka Honorowej Nagrody Zarządu ZLP w Rzeszowie za zbiór poetycki „Wierszariusz słowiański”. Na podstawie tego cyklu wierszy została wystawiona sztuka teatralna w Miejskim Ośrodku Kultury w Dęblinie.

Otrzymała srebrną i złotą odznakę WSTK, statuetkę im. Stanisława Moniuszki, honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, „Brązowy Krzyż Zasługi”, Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”, Nagrodę Literacką im. Stefana Żeromskiego oraz Międzynarodową Nagrodę Literacką „Złote Pióro Rusi”.

Jej nazwisko figuruje w „Mini-słowniku biograficznym polskich współczesnych poetów religijnych” oraz w antologii „Poeci przełomu stuleci i tysiącleci”.