2023-06-09

Święto Województwa - komiksowa historia regionu

Komiksy poświęcone historii Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego proponujemy młodzieży (a także wszystkim młodym duchem) lekturę komiksów poświęconych historii naszego regionu. Zasłużone i równocześnie barwne postacie, których życiorysy śmiało mogłyby posłużyć jako scenariusz filmu; ważne, niezapomniane wydarzenia... To wszystko w skondensowanej i interesującej formie. Publikacje wydawane są na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Aby zapoznać się z wydaniami elektronicznymi, wystarczy kliknąć w wybrane okładki. Papierowe wersje niemal wszystkich komiksów są dostępne również w naszym księgozbiorze - aby je zamówić, wystarczy kliknąć "PRZEJDŹ DO KATALOGU".

Wanda Błeńska : wszędzie są dobrzy ludzie

[Scenariusz Maciej Jasiński ; rysunki Jacek Michalski]. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall : na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 2021.

Elektroniczna wersja komiksu: Wanda Błeńska : wszędzie są dobrzy ludzie

Jan Czochralski : człowiek, który zmienił świat

Scenariusz Maciej Jasiński, rysunki Jacek Michalski. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall, 2018.

Elektroniczna wersja komiksu: Jan Czochralski : człowiek, który zmienił świat

Helena Grossówna : nigdy nie trać nadziei

Scenariusz Maciej Jasiński ; rysunki Jacek Michalski. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall, [2019].

Elektroniczna wersja komiksu: Helena Grossówna : nigdy nie trać nadziei

Jan Paweł II : nasz patron

Elektroniczna wersja komiksu: Jan Paweł II : nasz patron

Uczeń Kopernika

[Scenariusz Maciej Jasiński ; rysunki Jacek Michalski]. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall : na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 2022.

Elektroniczna wersja komiksu: Uczeń Kopernika

Bronisław Malinowski : bieg przez życie

Elektroniczna wersja komiksu: Wanda Błeńska : Bronisław Malinowski : bieg przez życie

Albert Abraham Michelson : w stronę światła

Scenariusz Maciej Jasiński; rysunki Jacek Michalski. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall : na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 2022.

Elektroniczna wersja komiksu: Albert Abraham Michelson : w stronę światła

Pola Negri : podróż do gwiazd

[Scenariusz Maciej Jasiński; rysunki Jacek Michalski]. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall : na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 2021.

Elektroniczna wersja komiksu: Pola Negri : podróż do gwiazd

Ksiądz Jerzy Popiełuszko : cena wolności

Scenariusz Maciej Jasiński ; rysunki Krzysztof Wyrzykowski. - Wydanie 2 poprawione.  - Toruń : Agencja Reklamowa Gall, 2017.

Elektroniczna wersja komiksu: Ksiądz Jerzy Popiełuszko : cena wolności

Władysław Raczkiewicz : twórca idei Wielkiego Pomorza

Scenariusz Maciej Jasiński, rysunki Jacek Michalski. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall : na zlecenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 2017.

Elektroniczna wersja komiksu: Władysław Raczkiewicz : twórca idei Wielkiego Pomorza

Marian Rejewski : bydgoszczanin, który złamał szyfr Enigmy

Scenariusz Maciej Jasiński, rysunki Jacek Michalski. - Wydanie 2 poprawione.  - Toruń : Agencja Reklamowa Gall, 2017.

Elektroniczna wersja komiksu: Marian Rejewski : bydgoszczanin, który złamał szyfr Enigmy

Edward Stachura : wędrówką życie jest człowieka

[Scenariusz Maciej Jasiński, rysunki Jacek Michalski]. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall, 2019.

Elektroniczna wersja komiksu: Edward Stachura : wędrówką życie jest człowieka

Generał Elżbieta Zawacka : cena odwagi

[Scenariusz Maciej Jasiński, rysunki Jacek Michalski]. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall, 2020.

Elektroniczna wersja komiksu: Generał Elżbieta Zawacka : cena odwagi

Ostatni bastion : wojna polsko-bolszewicka 1919-1921

[scenariusz Maciej Jasiński, rysunki Jacek Michalski]. - Toruń : Agencja Reklamowa Gall, 2020.

Elektroniczna wersja komiksu: Ostatni bastion : wojna polsko-bolszewicka 1919-1921

Wolność nie umiera nigdy : powrót Pomorza i Kujaw do wolnej Polski

Elektroniczna wersja komiksu: Wolność nie umiera nigdy : powrót Pomorza i Kujaw do wolnej Polski