2021-11-15

Widok z wnętrza psychiki, emocji i antycypacji. Dzieci i młodzieży kolizja z lockdownem – wykład online

Serdecznie zapraszamy na wykład online: Widok z wnętrza psychiki, emocji i antycypacji. Dzieci i młodzieży kolizja z lockdownem, który odbędzie się 24 listopada (środa) 2021 r., godz. 17:00-18:00. Wygłosi go prof. Arkadiusz Gut (prof. UMK).

Formularz rejestracyjny

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Żółty prostokąt z bordową ramką. U góry napis: Widok z wnętrza psychiki, emocji i antycypacji. Dzieci i młodzieży kolizja z lockdownem : wykład online. Poniżej po lewej stronie logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu – narysowany ptak w okularach. Poniżej napisy: prof. Arkadiusz Gut (prof. UMK), 24 listopada (środa) 2021 r., godz. 17:00-18:00. W prawym dolnym rogu rysunek drzewa, którego prawą stronę korony zastąpiła połowa koronawirusa. Do drzewa przymocowana jest bujaczka, na której buja się jedna dziewczynka, a druga jej pomaga. Trzecie dziecko siedzi na trawie pod drzewem.

Panująca pandemia wywiera bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Jej pośrednie oddziaływanie jest jednak znacznie szersze - obejmuje ono choćby sferę gospodarczą, socjologiczną jak i psychologiczną. W tym roku przypada jubileusz stulecia Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Obecna sytuacja sprawiła, że w ramach obchodów rocznicy postanowiliśmy zorganizować cykl spotkań wirtualnych, poświęconych problematyce pandemii w ujęciu psychologicznym.

Prof. Arkadiusz Gut (prof. UMK) - Kierownik Katedry Kognitywistyki i wykładowca na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktor Psychologii i Profesor Filozofii. Dwukrotny stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Fundacji Fulbrighta, Fundacji Batorego, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Odbywał staże naukowe w Karl-Franzens Universität, Graz (Austria); University of Sheffield (UK); University of Wisconsin (USA). Profesor wizytujący (ang. visiting professor) w Katholieke Universiteit Leuven (Belgia), Huazhong University of Science and Technology - Department of Philosophy, School of the Humanities (Chiny), City University of New York (USA). Pięciokrotny beneficjent grantów NCN oraz MNiSW.  Uczestniczy w wielu międzynarodowych projektach badawczych. Współpracuje z Beijing Foreign Studies University, China; Department of Psychology - The Education University of Hong Kong, Child Lab (UJ); Wydziałem Psychologii (UW). Prowadzi badania z psychologii rozwojowej, poznawczej, międzykulturowej, filozofii umysłu, filozofii języka i filozofii porównawczej. Prowadzi liczne projekty badawcze nad kulturowym uczeniem, mindreadingiem, czytaniem kulturowym literatury, rozwojem społecznym, ekspatami, edukacją. Znawca Chin, na temat których opublikował dużą liczbę tekstów naukowych i popularnonaukowych. Ma doktorantów z Polski (UMK, UW, KUL), Chin, Nigerii, Francji, Indii.  Publikuje w czasopismach z Psychologii, Filozofii i Kognitywistyki.  Publikuje także teksty popularno-naukowe i przygotowuje audycje radiowe. Prowadzi Fundację Pro Liberis et Arte (https://www.letarte.org/).  Za działalność społeczną został nominowany do ogólnopolskiej nagrody „Anoda” Muzeum Powstania Warszawskiego. Strony: arekgut.com oraz strona https://www.facebook.com/prof.arekgut/.