2016-05-23 11:23:00 Sieć problemowa "Coaching w edukacji"

PO CO KOMU COACHING W EDUKACJI ?

Żyjemy w świecie ogromnej zmienności i zdarza się, że potrzebujemy zastanowić się nad wyborami, przed którymi stawia nas otoczenie.
Z jednej strony chcemy być modni, z drugiej- być w zgodzie ze sobą, ze swoimi wartościami. Dziś coaching jest potrzebny po to, żeby wiedzieć, co się chce w zmianie, która cały czas nas otacza. Coaching jest konstruktywną odpowiedzią na to co się dzieje w szkolnictwie. Jest twórczym rozwiązaniem wielu edukacyjnych i wychowawczych problemów.

PO CO NAUCZYCIELOWI COACHING ?

1.    Aby zobaczyć w uczniu wartości, przekonania, jego tożsamość.
2.    Żeby zrozumieć trudne zachowanie ucznia.

Coaching w edukacji stawia osobę uczącą się w centrum a osobę wspierającą (uczącą) w pobliżu, czyli tak , jak jest to w procesie nauczania ( uczeń – nauczyciel).

DLACZEGO COACHING W EDUKACJI PRZY SIECI PROBLEMOWEJ ?

Założeniem nowego systemu wspomagania szkół i nauczycieli jest utożsamianie DOBREJ SZKOŁY z organizacją uczącą się.

Sieci stają się jednocześnie jednym z elementów doskonalenia nauczycieli. Stanowią doskonałe uzupełnienie dotychczasowych form doskonalenia nauczycieli, takich jak: szkolenia, warsztaty, spotkania zespołów przedmiotowych. Dają możliwość wymiany doświadczeń, analizy przykładów dobrych praktyk, poszerzenie kompetencji uczestników, tworzenie nowych rozwiązań na potrzeby szkół i nauczycieli uczestniczących w sieci, nawiązanie kontaktów i współpracy szkól, korzystanie z metodycznego i merytorycznego wsparcia.

GDZIE I KIEDY ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE SIECI PROBLEMOWEJ
COACHING W EDUKACJI ?

Pierwsze spotkanie odbyło się dn., 07.03.2016 r. w czwartkowe popołudnie w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.

Prowadzącymi spotkanie były polonistki zafascynowane rozwojem osobistym człowieka - Dominika Warska i Tatiana Mielcarek-absolwentki Akademii coachingu  WSB w Toruniu.

Inspiracją dla uczestników były doświadczenia prowadzących, narzędzia coachingowe, ćwiczenia , propozycję scenariusza godziny wychowawczej czy etiuda filmowa The Flow.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu 2 czerwca o godz. 16:00.

2017-11-22 08:59:54